Zaznacz stronę

YK-11 Myostine

220 zł
yk, yk11, myostine

Bardzo silny środek o wielokierunkowym mechanizmie działania

Alternatywa dla SAA – bezdyskusyjnie dorównuje potencjałem

Znacznie przyspiesza budowę masy mięśniowej

Może wspierać redukcję tkanki tłuszczowej

Najsilniejszy SARM dostępny na rynku

Zwiększa wytrzymałość kośćca

Ogranicza aktywność miostatyny

Zwiększa stężenie folistatyny

YK11 Myostine

YK11 to suplement przeznaczony dla osób szukających radykalnego wsparcia w budowie masy mięśniowej. Choć substancja ta jest względnie młoda, a jej mechanizm działania wciąż nie jest w pełni wyjaśniony, niewątpliwy jest jej potężny potencjał anaboliczny.

YK11 – czy na pewno jest SARM-em?

YK-11 to powszechna nazwa metylowego estru kwasu (17α,20E)-17,20-[(1-methoxyethylidene)bis(oxy)]-3-oxo-19-norpregna-4,20-diene-21-karboksylowego. Jest on zaliczany do grupy selektywnych modulatorów receptora androgenowego (SARM), choć nie w pełni pasuje do charakterystyki tej grupy suplementów, o czym poniżej.

Po pierwsze, badania wskazują, że jest genoselektywnym, jedynie częściowym agonistą receptorów androgenowych, który nie indukuje amino/karboksyl-terminalnej interakcji określanej skrótowo N/C, a także ogranicza możliwość pobudzenia jej przez 5α-DHT.

Po drugie, w odróżnieniu od większości produktów z grupy SARM, cechuje się budową steroidową oraz posiada w swojej cząsteczce grupy metylowe.

Po trzecie, YK-11 jest zdolny do aktywacji ścieżek podobnych co dihydrotestosteron, co prowadzi do aktywacji kinazy białkowej B, która inicjuje procesy anaboliczne w tkance mięśniowej i kostnej.

Po czwarte, jest jedynym SARMem, który działa jako inhibitor miostatyny, co nadaje mu prawdziwie efektywną zdolność anaboliczną.

Inhibitor miostatyny

Miostatyna (określana także jako GDF-8 – z ang. growth differentiation factor 8) to białko odpowiedzialne za regulowanie wzrostu i rozwoju mięśni szkieletowych. W warunkach fizjologicznych, trzyma w ryzach ilość tkanki mięśniowej, blokując jej zbyt duży przyrost. W warunkach patologicznych prowadzi do zniszczenia masy mięśniowej – nadmierne stężenie miostatyny jest notowane w chorobach wyniszczających, takich jak AIDS. Wyniki badań wskazują, że obniżenie ekspresji miostatyny może przełożyć się na wzrost masy mięśniowej.

Dowiedziono, że YK-11 jest inhibitorem miostatyny. Mechanizm tego działania jest unikalny i polega na promowaniu syntezy innego białka – folistatyny, która wiążąc się z miostatyną blokuje jej aktywność. Dzięki temu, uwarunkowane fizjologicznie ograniczanie przyrostu tkanki mięśniowej zostaje zniwelowane, otwierając drogę do szybkiej i skutecznej budowy muskulatury.

Potencjał warty uwagi

Niezależnie od wielu swoistych mechanizmów oddziaływania, YK-11 ingeruje w fizjologie również według utartego schematu, charakterystycznego dla związków z grupy SARM. Pomimo wspomnianej już częściowej tylko aktywacji receptorów androgenowych, wiąże się z nimi w tkance mięśniowej i kostnej, promując zachodzenie przemian anabolicznych. Powoduje to wzrost muskulatury, a w niesprzyjających warunkach (takich jak niewystarczająca podaż kalorii) ogranicza stopień katabolizmu mięśni.

YK-11, choć nie jest wciąż dobrze poznanym związkiem, jest SARMem zdecydowanie wartym uwagi. Jego wielopłaszczyznowa aktywność w organizmie pozwala kompleksowo wspierać proces budowy masy mięśniowej, dając znaczne przyrosty w krótkim czasie. Ponadto, w relacji niektórych użytkowników, suplementacja YK-11 powoduje również spadek tkanki tłuszczowej, co nadaje temu preparatowi jeszcze większy potencjał w zakresie optymalizacji sylwetki.

Skutki uboczne

Jak każdy środek modyfikujący pewne szlaki biologicznie w organizmie, tak i YK-11 niesie za sobą ryzyko skutków ubocznych. Warto tu mieć na uwadze, że jest to suplement względnie nowy na rynku, w związku z czym brak jest kompleksowych opracowań naukowych w zakresie jego działań niepożądanych.

Z najczęściej zgłaszanych przez użytkowników skutków ubocznych można wyróżnić: bóle stawów, problemy skórne, zwiększoną utratę włosów, podwyższone ciśnienie krwi oraz wzrost agresji. Poza tym, związek ten może wpływać negatywnie na wątrobę, jak również na poziom testosteronu, co wiąże się z koniecznością wprowadzenia cyklu PCT po zakończeniu przyjmowania preparatu albo stosowanie go razem z terapią zastępczą testosteronem (TRT).

Ryzyko wystąpienia powyższych efektów ubocznych jest skorelowane wraz z wielkością dawki oraz czasem trwania cyklu, co oznacza, że można je obniżyć poprzez rozsądne stosowanie preparatu. Należy jednak pamiętać, że są to tylko i wyłącznie indywidualne opinie użytkowników, które mogą być niewiarygodne, między innymi ze względu na równoczesne stosowanie innych środków oraz indywidualne predyspozycje.

Podsumowanie

Podsumowując, YK-11 to środek przeznaczony dla doświadczonych użytkowników lub zawodowców, świadomych potencjalnych korzyści i ryzyka. Posiada szerokie, wciąż poznawane spektrum działania, skupionego wokół anabolizmu tkanki mięśniowej i kostnej. Stosowany racjonalnie, jest dobrym sposobem na zbudowanie imponującej masy mięśniowej w krótkim czasie, będąc alternatywą dla sterydów anaboliczno-androgennych.
____________________

Zastosowanie w praktyce okiem eksperta

Zaleca się rozpoczęcie przyjmowania środka od minimalnej dawki, tj. 5 mg. W pierwszym cyklu nie zaleca się wykraczania poza tę dawkę dobową substancji, nie należy również przekraczać 6 tygodni stosowania preparatu. W przypadku dobrej tolerancji środka, można rozszerzyć dawkę dobową do 10 mg, maksymalnie 15 mg na dobę do 8 tygodni. Jakkolwiek, jest to schemat przeznaczony dla doświadczonych użytkowników, wymagający uważnej kontroli reakcji organizmu.

YK-11 posiada względnie krótki okres półtrwania (dokładne wartości liczbowe nie zostały jeszcze określone), stąd też w przypadku stosowania dawki 10 mg lub większej należy podzielić ją na możliwie największą ilość porcji, przyjmowanych w równych odstępach czasowych.

Po skończonym cyklu YK-11 należy wdrożyć PCT. Ze względu na zawartość grup metylowych w cząsteczce, warto rozważyć także stosowanie suplementów wspierających funkcje wątroby podczas przyjmowania tego produktu.

Stosując YK-11, konieczne są regularne badania krwi, szczególnie w zakresie prób wątrobowych, profilu lipidowego oraz poziomu hormonów.

Środek nie powinien być stosowany przez osoby z jakimikolwiek problemami ze strony układu sercowo-naczyniowego. Przeciwwskazaniem do stosowania YK-11 są również wszelkie zaburzenia emocjonalne oraz dysfunkcje wątroby.

Należy pamiętać, że YK-11 znajduje się na liście substancji zakazanych przez międzynarodową agencję anty-dopingową, w związku z czym nie powinien być stosowany przez sportowców biorących udział w zawodach objętych kontrolami WADA.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28440570
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30379415
https://www.jstage.jst.go.jp/article/bpb/41/3/41_b17-00748/_article
https://www.jstage.jst.go.jp/article/bpb/34/3/34_3_318/_article
https://crazybulk.com/blog/yk11-sarm/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23995658

YK11 Review: Shocking Facts You Didnt Expect!

https://selfhacked.com/blog/yk11/

Select your currency
EUREuro