Zaznacz stronę

Ostaryna

140 zł
ostaryna ostarine mk2866

Ostaryna nie ulega aromatyzacji

Dobry środek zarówno na masę, redukcję, jak i wytrzymałość

Wykazuje skuteczność już przy niskich dawkach rzędu 5 mg

Wpływa korzystnie na „smarowanie” i regenerację stawów

Obniżając SHBG, zwiększa ilość wolnego testosteronu

Nie blokuje przysadki, znikomo wpływa na oś HPTA

Zdrowsza i mniej inwazyjna alternatywa dla SAA

Wysoka anaboliczność, niska androgenność

Nie posiada grupy metylowej

Ostaryna MK2866

Ostaryna znana też pod nazwą Enobosarm, MK-2866 i GTx-024, to związek należący do grupy selektywnych modulatorów receptora androgenowego (SARM). Jest jednym z najpopularniejszych, najbezpieczniejszych i najlepiej przebadanych SARMów. Efektywnie promuje zwiększenie siły i masy mięśniowej, usprawnia procesy mineralizacji kośćca oraz nasila regenerację stawów.

Ostaryna – mechanizm i profil działania

Ostaryna jest niesteroidowym, selektywnym agonistą receptorów androgenowych (AR). Obszar jej działania to tkanka mięśniowa i kostna. Wybiórczość ta daje SARMom ogromną przewagę nad sterydami anaboliczno-androgennymi (SAA), których aktywność obejmuje wszystkie receptory androgenowe, prowadząc do licznych skutków ubocznych.

Ze względu na efektywne działanie anaboliczne i antykataboliczne wobec masy mięśniowej i kostnej oraz korzystny wpływ na stawy, związek ten zdobył ogromną popularność wśród sportowców i bodybuilderów poszukujących wsparcia w dążeniu do umięśnionej sylwetki. W porównaniu do innych SARMów, ostaryna posiada stosunkowo łagodne działanie anaboliczne, dlatego jest polecana osobom początkującym, jak i poszukującym umiarkowanego wspomagania budowy masy mięśniowej.

Trwały wzrost masy, gęstości i siły mięśni

Ostaryna konkuruje o dostęp do AR w mięśniach i kościach z ich naturalnymi ligandami – testosteronem i dihydrotestosteronem. Wykazuje porównywalną do testosteronu aktywność anaboliczną przy znacznie niższej aktywności androgennej.

Związanie się i pobudzenie wewnątrzkomórkowego receptora androgenowego w mięśniach szkieletowych prowadzi do zwiększenia ilości komórek miosatelitowych (komórek macierzystych mięśni szkieletowych), zwiększenia syntezy wielu białek mięśniowych i nasilenia potreningowej regeneracji włókien mięśniowych.

Badania na szczurach wykazały, że anaboliczne działanie ostaryny wynika również z regulacji ekspresji dekarboksylazy S-adenozynometioninowej, warunkującej syntezę poliamin związanych z hipertrofią mięśniową, oraz miostatyn – negatywnych regulatorów syntezy białek mięśniowych. Enobosarm może też promować lokalną ekspresję insulinopodobnego czynnika wzrostu typu 1Ea (IGF-1Ea) w mięśniach, będącego pozytywnym regulatorem wzrostu masy mięśniowej.

Uniwersalny SARM na masę, siłę i redukcję MK2866

Ze względu na możliwość stosowania niemal na każdym etapie kształtowania sylwetki, enobosarm jest uznawany za niezwykle uniwersalny SARM. W okresie budowania masy mięśniowej, ostaryna zwiększa tempo regeneracji i nadbudowy tkanki mięśniowej, pozwalając uzyskać imponujące efekty w stosunkowo krótkim czasie. Podczas redukcji tkanki tłuszczowej dużego znaczenia nabiera antykataboliczne działanie ostaryny. Zapewnia ona ochronę przed utratą mięśni w okresie ograniczonej podaży energii. MK-2866 jest też pomocny podczas przeprowadzania rekompozycji sylwetki, czyli zwiększania masy mięśniowej przy jednoczesnej utracie tłuszczu.

Ostaryna wspomaga regenerację stawów

Kolejnym zauważalnym efektem stosowania ostaryny jest poprawa funkcjonowania i “smarowania” stawów, co jest unikalną właściwością tego SARMu. Działanie to jest obserwowane już przy niższych dawkach, rzędu 5 mg. Ostaryna może również zmniejszać odczucie bólu stawów. Dokładny mechanizm tego działania nie został wyjaśniony. Wiadomo jednak, że GTx-024 może nasilać syntezę kolagenu – białka tkanki łącznej, wchodzącego m.in. w skład chrząstki stawowej.

Ze względu na wpływ na regenerację stawów, ostaryna może być pomocna w różnego rodzaju urazach i kontuzjach, stanach zapalnych stawów i ścięgien oraz przeciążeniowych bólach stawów (najczęściej barków i kolan, np. “kolano skoczka”), z którymi boryka się wiele osób trenujących siłowo.

Większa wytrzymałość kości

Jednym z głównych powodów, dla których powstała ostaryna, była walka z osteoporozą, dotykającą zwłaszcza kobiety w okresie menopauzy. Pobudzając AR w tkance kostnej, ostaryna nasila przemiany anaboliczne w tym obszarze. Promuje zwiększenie gęstości mineralnej kości, zmniejsza ryzyko złamań oraz wspomaga gojenie się mechanicznych urazów kości.

Więcej wolnego testosteronu dzięki Ostarynie

W badaniach na grupie mężczyzn i kobiet wykazano, że enobosarm zmniejszał stężenie globuliny wiążącej hormony płciowe (sex hormone binding globulin, SHBG). SHBG wiąże m.in. testosteron, prowadząc do zmniejszenia jego wolnej puli krążącej we krwi. Wysoki poziom SHBG, nawet mimo wysokiego stężenia testosteronu, uniemożliwia czerpanie anabolicznych korzyści płynących z działania tego męskiego hormonu.

Ostaryna

Poprawa parametrów metabolicznych

Wykazano, że ostaryna wpływa korzystnie na parametry metaboliczne, przez co stwarza potencjał w zastosowaniu w zespole metabolicznym. Może poprawiać profil lipidowy krwi. W badaniu na grupie kobiet i mężczyzn odnotowano spadek stężenia cholesterolu całkowitego i trójglicerydów, jednak zmniejszeniu uległ również poziom lipoprotein HDL, tzw. “dobrego” cholesterolu. MK-2866 może też poprawiać wrażliwość insulinową i zmniejszać stężenie glukozy na czczo. Działanie to obserwowano już przy dawce 3 mg.

MK2866 Korzystny profil bezpieczeństwa

Na tle SARMów MK-2866 wyróżnia się korzystnym profilem bezpieczeństwa i niewielkimi skutkami ubocznymi. Nie posiada grupy metylowej, co zmniejsza wpływ na wątrobę. Nie ulega aromatyzacji, dlatego wykazuje znikomy wpływ na poziom estrogenów.

Podsumowując, Ostaryna to produkt o działaniu anabolicznym i antykatabolicznym, skierowany dla osób poszukujących wsparcia w uzyskaniu gęstej, jakościowej i odtłuszczonej muskulatury, przyspieszenia regeneracji mięśni i stawów po kontuzjach i urazach oraz chcących wzmocnić kości. Jest to wszechstronny produkt, polecany na wszystkich etapach kształtowania sylwetki.
_______________________

Ostaryna dawkowanie

Ryzyko wystąpienia efektów ubocznych stosowania ostaryny zwiększa się wraz ze wzrostem dawki i czasu suplementacji, w związku z czym nie poleca się wykraczania ponad 8-tygodniowy cykl o maksymalnej dawce 25-30 mg. Jakkolwiek, efekty suplementacji można zauważyć już przy niskich dawkach, w związku z czym 10 mg ostaryny na dobę w wielu przypadkach może okazać się wystarczającą ilością dla uzyskania oczekiwanych efektów. Po zakończeniu cyklu nie jest wymagana długa przerwa przed rozpoczęciem kolejnego. Wskazuje się, że odstęp równy okresowi przyjmowania preparatu powinien być wystarczający.

MK-2866 w zależności od dawki może wywierać mniejszy lub większy wpływ na oś HPTA, w związku z czym zaleca się po zakończeniu suplementacji wykonanie badań laboratoryjnych oceniających poziom hormonów płciowych i przysadkowych, a następnie rozważenie ewentualnej terapii przywracającej homeostazę hormonalną, tj. PCT. Warto monitorować badania krwi oraz poziomy hormonów płciowych również w trakcie suplementacji.

Okres półtrwania ostaryny wynosi 24 h, w związku z czym produkt wystarczy przyjmować raz dziennie.

MK-2866 znajduje się na liście substancji zakazanych przez Międzynarodową Agencję Antydopingową, dlatego też preparatu nie powinny przyjmować osoby planujące starty w zawodach objętych kontrolami WADA.

Do ostaryny warto dołączyć suplementację kreatyny oraz magnezu lub ZMA.

Jeżeli chcesz zadbać o stan stawów lub wspomóc leczenie kontuzji to warto połączyć Ostarynę z BPC-157 i /lub małymi dawkami środków które powodują zwiększenie produkcji hormonu wzrostu np peptydem Sermorelin lub mimetykami greliny MK-677, Ipamorelin, GHRP-2

Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4898053
https://ascopubs.org/doi/abs/10.1200/jco.2007.25.18_suppl.9119
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29785666
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26393303
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3177038
https://selfhacked.com/blog/ostarine

Select your currency
EUREuro