Zaznacz stronę

S-23

Nowa cena 190 zł
s23

Jeden z najpotężniejszych SARMów na rynku

Szybka redukcja tkanki tłuszczowej

Maksymalny anabolizm mięśniowy

Wzrost gęstości mineralnej kości

Większa twardość i siła mięśni

Znikoma androgenność

S23 to związek zaliczany do grupy niesteroidowych selektywnych modulatorów receptora androgenowego (selective androgen receptor modulators, SARM). Uznawany jest obecnie za jeden z najsilniejszych dostępnych SARMów.

Ogólna charakterystyka S23

S23 jest silnym agonistą receptorów androgenowych. Jako klasyczny przedstawiciel grupy SARM, S23 wybiórczo nasila przemiany anaboliczne w tkance kostnej i mięśniowej, prowadząc do zwiększenia gęstości mineralnej kości oraz do intensywnego wzrostu masy i siły mięśni. Nie pobudza przy tym receptorów androgenowych w prostacie, co więcej – niektóre doniesienia wskazują, że S23 wręcz zmniejsza rozmiar gruczołu krokowego.

S23 jest związkiem niesteroidowym, dzięki czemu nie powoduje skutków ubocznych charakterystycznych dla środków sterydowych, a jednocześnie dorównuje siłą działania wielu z nich. Można uznać S23 za efektywną i bezpieczniejszą alternatywę dla ryzykownych sterydów anaboliczno-androgennych.

Efektywny wzrost masy mięśni i redukcja tłuszczu

S23 jest zdolny do maksymalizacji efektów rozbudowy tkanki mięśniowej. Silnie i selektywnie pobudza receptory androgenowe w mięśniach szkieletowych, promując intensywną syntezę białek mięśniowych. Wykazano, że S23 może chronić przed utratą masy mięśniowej wywołaną przez glikokortykosteroidy – leki o silnym działaniu przeciwzapalnym. Ze względu na ochronę przed katabolizmem mięśniowym S23 doskonale sprawdzi się w okresie redukcji.

Zastosowanie S23 podczas diety redukcyjnej jest też zasadne ze względu na wpływ związku na metabolizm lipidów. SARM ten może nasilać procesy oksydacji kwasów tłuszczowych, a przez to znacznie przyspieszać procesy spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Pomaga uzyskać odtłuszczoną i muskularną sylwetkę.

Potencjalny środek antykoncepcyjny dla mężczyzn

W przedklinicznych badaniach na szczurach płci męskiej wykazano, że S23 powodował obniżenie stężenia hormonu luteinizującego LH i hormonu folikulotropowego FSH, prowadząc do zahamowania spermatogenezy i w konsekwencji – do odwracalnego zahamowania płodności. Prawidłowa spermatogeneza powracała w 100% do normy po zaprzestaniu przyjmowania S23. Na podstawie wyników tych badań, autorzy sugerują, że S23 może być potencjalnym kandydatem na doustny środek antykoncepcyjny dla mężczyzn.

Mocne, zmineralizowane kości

Jednym z powodów, dla których powstały SARMy było poszukiwanie leku na osteoporozę dla kobiet i mężczyzn w starszym wieku. Pobudzając receptory androgenowe w kościach, S23 skuteczne nasila ich mineralizację, a przez co wzmacnia je i może zmniejszać ryzyko złamań oraz urazów. Jak pokazują badania, efekty anabolizmu kostnego jest w przypadku S23 niezależny od dawki.

Podsumowując, S23 jest zarezerwowany dla zaawansowanych i doświadczonych użytkowników, którzy zdążyli przetestować inne, słabsze SARMy (np. MK-2866). Jest to wszechstronny związek, który z powodzeniem zmaksymalizuje efekty redukcji tkanki tłuszczowej, jak i fazy kształtowania masy mięśniowej.

Zastosowanie w praktyce okiem eksperta

Po ukończeniu stosowania S23 wymagane jest wdrożenie odpowiedniej regeneracji – PCT (post cycle therapy), gdyś SARM ten dosyć mocno wpływa na zahamowanie produkcji testosteronu.

W odróżnieniu od działania anabolicznego względem kości i mięśni, wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej S23 jest zależny od dawki – wraz ze zwiększaniem dawki rośnie utrata body fatu.

Warto mieć na uwadze, iż mimo że S23 jest powszechnie stosowany w środowisku bodybuilderów, substancja ta nie posiada oficjalnych badań klinicznych przeprowadzonych na ludziach.

Select your currency
EUREuro