Zaznacz stronę

RAD-140 Testolone

150 zł
rad, testolone, rad140

RAD140 to jeden z najsilniejszych SARM-ów o unikalnych właściwościach!

Doskonałe uzupełnienie dla innych środków dopingujących

Siła działania porównywalna z propionatem testosteronu

Stosunkowo bezpieczny dla wątroby i układu krążenia

Wysoka selektywność i niewielka androgenność

Udokumentowany potencjał neuroprotekcyjny

Skuteczna redukcja skutków ubocznych SAA

Bardzo silne właściwości anaboliczne

Zmniejszone ryzyko ginekomastii

RAD140 Testolone to substancja z grupy SARM, wykazująca bardzo silne działanie anaboliczne i znikomą aktywność androgenną. Jego unikalną właściwością jest potencjał neuroprotekcyjny. Jako substancja z grupy SARM, RAD-140 stanowi bezpieczniejszą alternatywę dla sterydów anaboliczno-androgennych (SAA) i może być świetnym uzupełnieniem dla cyklu SAA, zwiększając jego efektywność i redukując skutki uboczne.

RAD-140 znany także jako Testolone, to substancja o nazwie chemicznej 2-chloro-4-(((1R,2S)-1-[5-(4=cyjanofenylo)-1,3,4-oksadiazol-2-ylo]-2-hydroksypropylamino)-3-methylbenzonitryl. Jest to związek należący do grupy selektywnych modulatorów receptora androgenowego (Selective Androgen Receptor Modulator, SARM).

Precyzyjna i wybiórcza aktywność anaboliczna

Substancje z grupy SARM stworzono z myślą o osobach dotkniętych uszkodzeniami i zwyrodnieniami w obrębie układu kostno-stawowego oraz cierpiących na zaniki mięśniowe o różnej etiologii. Osoby starsze, czyli grupa wiekowa najczęściej borykająca się z tymi zaburzeniami, są szczególnie narażone na androgenne skutki uboczne, towarzyszące standardowej terapii steroidami.

Chcąc uniknąć niechcianych efektów androgennych, zaprojektowano specjalną klasę związków selektywnie pobudzających receptory androgenowe (AR), zlokalizowane przede wszystkim w tkance mięśniowej, kostnej i chrzęstnej. Wiele SARMów znajduje się w końcowych fazach badań klinicznych, a ich stosowanie w badaniach z udziałem ludzi pokazało, że mogą potencjalne zastąpić SAA ze względu na wysoką efektywność i korzystniejszy profil bezpieczeństwa.

Doskonała biodostępność RAD140

Głównym problemem dla osób poszukujących bezpiecznych i nisko-androgennych alternatyw dla testosteronu była niewielka biodostępność po podaniu doustnym. Biodostępność RAD-140 po podaniu doustnym może sięgać nawet 75%, stanowiąc lepszą alternatywę dla bolesnego podania domięśniowego.

Silny anabolik skuteczny w niewielkich dawkach

RAD-140 posiada udokumentowane właściwości anaboliczne w obrębie tkanki mięśniowej, już przy niewielkich dawkach (<1 mg). Jego siła działania anabolicznego dorównuje propionatowi testosteronu. Obie substancje pobudzają receptory androgenowe, prowadząc do nasilonej produkcji białek mięśniowych, a tym samym pozwalając na szybszą regenerację i zwiększenie potencjału wzrostu tkanek.

Bezpieczeństwo stosowania

Na tle SARMów RAD-140 wyróżnia się wyjątkowo silnym działaniem anabolicznym wobec tkanki mięśniowej, bez negatywnego wpływu na prostatę, kanaliki nasienne, stan cery czy włosów.

RAD-140 posiada przewagę nad testosteronem w postaci znikomego potencjału androgennego. Jego stosowanie nie wiąże się więc z typowymi dla testosteronu skutkami ubocznymi. RAD-140 nie jest podatny na działanie enzymu aromatazy, stąd też nie powoduje wahań nastroju, zwiększonej retencji wody czy ginekomastii. Kolejną zaletą RAD-140 jest, w odróżnieniu do testosteronu i innych SAA, stosunkowo dobry profil bezpieczeństwa wobec panelu hormonalnego, lipidów czy parametrów morfotycznych krwi.

RAD-140 wydaje się być bezpieczny dla układu pokarmowego nawet przy wyższych dawkach, co wykazano w wielu badaniach. Nie stwierdzono zmian w aktywności enzymów wątrobowych, zaobserwowano natomiast obniżenie poziomu lipidów we krwi, co jest korzystne z perspektywy zdrowia układu krążenia i odróżnia RAD-140 od SAA.


Niewielki wpływ na endogenny testosteron

W badaniach na modelu zwierzęcym zaobserwowano, że RAD-140 nie wywoływał znaczącej supresji wydzielania testosteronu. Większe ryzyko obniżenia endogennej produkcji tego hormonu istnieje przy stosowaniu wysokich dawek (rzędu 30 mg/dzień) przez dłuższy okres czasu (od 12 tygodni wzwyż).

Warto jednak wiedzieć, że powrót do wyjściowego stężenia testosteronu następuje zazwyczaj samoistnie po zakończeniu stosowania lub z pomocą boosterów testosteronu. W wyjątkowo ciężkich przypadkach supresji funkcjonowania osi HPT, monoterapia cytrynianem klomifenu skutecznie przywracała pierwotne parametry hormonalne.

Zwiększa bezpieczeństwo i potęguje efektywność SAA

RAD-140 jest wyjątkową substancją nie tylko na tle innych SARMów, ale też spośród wszystkich środków stosowanych w ramach dopingu. RAD-140 może niwelować niepożądane skutki uboczne związane ze stosowaniem popularnych, wysoce inwazyjnych środków, jak np. trenbolon, metanabol czy też testosteron, jednocześnie zwiększając ich właściwości anaboliczne. Wynika to prawdopodobnie z wysokiego powinowactwa RAD-140 do receptorów androgenowych w obrębie skóry i prostaty, blokując miejsce dla innych ligandów.

Badania pokazały, że Testolone stosowany w połączeniu z krótkim estrem testosteronu potęgował efekty anabolizmu tkanki mięśniowej. Rezultaty przewyższały samodzielnie stosowany testosteron. Zauważono również, że w wyniku przyjmowania tej kombinacji substancji następował zauważalnie mniejszy przerost gruczołu krokowego. Jak pokazuje doświadczenie użytkowników, RAD140 może zmniejszać wypadanie włosów i przetłuszczanie się cery, nawet podczas stosowania tak silnych androgenów jak np. trenbolon.

Udokumentowany potencjał neuroochronny

Wraz z wiekiem i malejącą endogenną produkcją testosteronu, zmniejsza się ochronne działanie tego hormonu na mózg, co może prowadzić do chorób neurodegeneracyjnych. Przedkliniczne dane sugerują, że RAD-140 może wykazywać właściwości neuroprotekcyjne. W wyniku inkubacji RAD-140 z neuronami pochodzącymi z mózgów szczurów nastąpiła redukcja umieralności komórek nerwowych hipokampa, poddanych działaniu czynników proapoptotycznych.

RAD-140 może też stanowić wartościowy dodatek do cyklu sterydowego z użyciem środków o działaniu neurodegeneracyjnym.

Działanie przeciwestrogenowe i redukcja ginekomastii

Badania wskazują na potencjalne zastosowanie RAD-140 w leczeniu nowotworu piersi. Związek ten może blokować receptory estrogenowe w sutkach, co wpływało na zatrzymanie progresji nowotworu. Podejrzewa się, że środek ten może zmniejszać ogólną ilość receptorów estrogenowych poprzez supresję genu odpowiedzialnego za ich wytwarzanie, czyli ESR1 (Estrogen Receptor 1).

Działanie przeciwestrogenowe bez wątpienia docenią osoby stosujące doping. Jest to kolejny mechanizm, na drodze którego RAD-140 minimalizuje ryzyko rozwoju ginekomastii spowodowanej nadmiarem estrogenów. Aktywność ta jest szczególnie istotna w przypadku równoczesnego stosowania środków silnie aromatyzujących bądź też wspomnianego wcześniej trenbolonu. Środek ten utrudnia zbadanie rzeczywistego poziomu estradiolu (E2) w organizmie, co z kolei uniemożliwia dobór właściwej dawki inhibitorów aromatazy.

Podsumowując, RAD-140 to jeden z najsilniejszych SARMów, którego siłę działania anabolicznego użytkownicy porównują do przyjmowania egzogennego testosteronu. RAD-140 stanowi idealny dodatek dla osób zaawansowanych, jednocześnie stosujących SAA, w celu minimalizacji niepożądanych działań androgennych.

Sugerowane dawki i czas przyjmowania

RAD-140 wykazuje efektywne działanie już w dawce 5 mg/dzień, stąd też osobom początkującym zaleca się rozpoczęcie stosowania od tej dawki. Dla osób zaawansowanych najczęściej proponowaną dawką jest 10 mg/dzień. W obu przypadkach w połowie planowanego cyklu warto rozważyć zwiększenie dawki.

Jeśli chodzi o czas przyjmowania, środek ten nie powinien być przyjmowany przez dłużej niż 12 tygodni, a dzienną dawkę najlepiej przyjmować w jednorazowej porcji.

Z czym łączyć RAD140?

RAD-140 doskonale sprawdzi się ze wszelkimi środkami anaboliczno-androgennymi oraz z innymi związkami z grupy SARM. Może przeważyć działanie środków o jednakowym potencjale anaboliczno-androgennym w kierunku anaboliczności, stąd też doskonale pasuje do testosteronu czy trenbolonu, dodatkowo redukując ich skutki niepożądane.

Natomiast chcąc połączyć go z innymi SARMami, warto zastosować kombinację RAD-140 z LGD-4033. Równie dobrym pomysłem, szczególnie w okresie budowania tkanki mięśniowej, będzie dodatek MK-677.

Kiedy najlepiej stosować RAD140?

Środek ten znajduje zastosowanie przede wszystkim w trakcie budowania siły oraz masy mięśniowej. Może być on stosowany w okresie redukcji, jednakże jego działanie ogranicza się do utrzymania siły mięśni i poprawy ich wygląd wizualnego.

Czy po kuracji konieczne jest przeprowadzenie PCT (odbloku)?

Aby należycie odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest laboratoryjne oznaczenie stężenia hormonów płciowych i przysadki przed i po stosowaniu substancji. Niemniej jednak, wśród osób stosujących ten związek rozsądnie, przeważnie nie spotyka się konieczności przyjmowania gonadotropiny kosmówkowej. W przypadku spadku poziomu androgenów często wystarczy zastosować dobrej jakości booster testosteronu, a w skrajnych przypadkach – środki z grupy selektywnych modulatorów receptora estrogenowego (SERM).

Badania:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24900290
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28974548
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24428527
https://selfhacked.com/blog/rad140-testolone/

Select your currency
EUREuro