Zaznacz stronę

LGD 4033

150 zł
lgd, ligandrol

Czysty anabolik o niskim potencjale androgennym

Względnie bezpieczna alternatywa dla SAA

Nie wpływa toksycznie na wątrobę i nerki

Dość istotnie zwiększa siłę i masę mięśni

Poprawia mineralizację i gęstość kośćca

Przyśpiesza regenerację potreningową

Nie konwertuje do estrogenów i DHT

Jeden z najlepiej przebadanych SARM-ów na rynku!

LGD 4033 Ligandrol to środek wyróżniający się wysoką skutecznością w promowaniu reakcji anabolicznych oraz zwiększaniu masy kostnej i siły mięśniowej. Wykazuje znikomy wpływ na wątrobę, nerki i prostatę oraz względnie łagodnie obchodzi się z gospodarką hormonalną. To jeden z nielicznych SARMów, którego działanie zostało skrupulatnie sprawdzone naukowo, a w badaniach brały udział również osoby zdrowe.

LGD4033 to inna nazwa związku 4-((R)-2-((R)-2,2,2-trifluoro-1-hydroxyethyl)pyrrolidin-1-yl)-2-trifluoroMethyl)benzonitrile. Na rynku jest on znany również jako Ligandrol – miano to zawdzięcza nazwie laboratorium (Ligand Pharmaceuticals), które zsyntezowało go po raz pierwszy. Środek ten należy do grupy Selektywnych Modulatorów Receptora Androgenowego (SARM – ang. Selective Androgen Receptor Modulators), będących ligandami wiążącymi się do określonych receptorów androgenowych. W zamyśle ich działanie ma przypominać terapeutyczne właściwości testosteronu, z wykluczeniem, bądź znacznym ograniczeniem, skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tego hormonu.

LGD-4033 w dużym stopniu spełnia to założenie – środek uznano za potencjalny terapeutyk w przypadku zaniku mięśni, a jego skuteczność została udokumentowana licznymi badaniami. Oprócz tego cieszy się on niesłabnącą popularnością wśród sportowców.

LGD 4033 Ligandrol zwiększa masę kostną

Uważa się, że LGD-4033 potencjalnie może być wykorzystywany w leczeniu osteoporozy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dzięki zdolności do stymulowania receptorów androgenowych zlokalizowanych w kościach pozwala na zwiększenie gęstości mineralnej kości oraz okostnej. Tym samym korzystnie wpływa na wytrzymałość kości i pobudza tworzenie tkanek kostnych.

Można wskazać dwa główne mechanizmy odpowiedzialne za takie efekty. Po pierwsze, LGD-4033 promuje powstawanie nowych osteocytów, po drugie zaś, zapobiega resorpcji wapnia z kości. To pozwala utrzymać kościec w dobrej kondycji nawet u osób, u których proces demineralizacji już się rozwinął. Poprawę mineralizacji kości można zaobserwować już przy dawkach rzędu 0,5mg. W porównaniu z innymi farmaceutykami stosowanymi w terapii osteoporozy, środek ten ma bardzo subtelne skutki uboczne, oczywiście pod warunkiem, że jest przyjmowany w dawkach leczniczych.

Warto zauważyć, że LGD-4033 może okazać się pomocny dla sportowców zmagających się z kontuzjami tkanek kostno-stawowych. Pozwala na szybszą rekonwalescencję po urazie i może zmniejszyć ryzyko odnowienia się kontuzji.

Udokumentowany wzrost siły i masy mięśniowej

Skuteczność LGD-4033 względem rozwoju tkanki mięśniowej oraz wydolności opiera się na mechanizmie niemal identycznym, jak w przypadku sterydów anaboliczno-androgennych. Związek ten wykazuje powinowactwo do jądrowego receptora androgenowego (AR) zlokalizowanego w komórkach włókien mięśniowych i jest jego aktywatorem. Ten z kolei promuje produkcję białek budujących tkankę mięśniową, a jednocześnie podnosi poziom „akceptowanej” przez organizm ilości posiadanej masy mięśniowej. Dzięki temu LGD-4033 jest równie użyteczne zarówno w przypadku osób dotkniętych kacheksją, jak i tych, którzy pragną przełamać fizjologiczne bariery swojego organizmu. Użytkownicy wykorzystujący LGD-4033 w celu poprawy osiągów sportowych obserwują uwydatnienie zarysów mięśni oraz znacznie szybszą regenerację. Przyrosty masy mięśniowej, które sportowcy uzyskują z pomocą LGD-4033, kształtują się na poziomie około 1,5-3 kg na miesiąc, przy czym należy podkreślić, że jest to masa mięśniowa bardzo wysokiej jakości.

Oprócz tego LGD-4033 znacząco wpływa na zdolność do generowania siły mięśniowej, co także udokumentowano w badaniach. Przy dawce 1mg odnotowano pewną różnicę w wydolności oraz sile kończyn dolnych, a przy wyższych dawkach, stosowanych przez wyczynowych sportowców, poprawa owych parametrów wysiłkowych była już bardzo istotna. Z całej grupy SARMów środek ten jest uznawany za najmocniejszy lub jeden z najmocniejszych, a efekty uzyskiwane z jego pomocą porównuje się do methadienonu – bioaktywnego składnika kultowego Metanabolu.

Wysokie bezpieczeństwo stosowania

Atrakcyjność LGD-4033 wynika nie tylko z bardzo dużej mocy jego działania, ale też z bezpieczeństwa. Środek ten nie podlega działaniu enzymów 5-alfa-reduktazy i aromatazy, a tym samym pozwala uniknąć znacznej części skutków ubocznych, jakie towarzyszą stosowaniu np. testosteronu. Warto pamiętać, że w przypadku kuracji testosteronem może wystąpić zanik sekrecji hormonów płciowych, trądzik, łojotok, wzrost agresji, nadmierna retencja wody czy nasilenie wypadania włosów. Dodatkowo u mężczyzn często pojawia się przerost prostaty i gruczołów sutkowych, a także atrofia jąder. objawy maskulinizacji.

Wykazano, że LGD-4033 jest środkiem bezpiecznym dla prostaty. Ponadto nie powoduje on przetłuszczania się cery, występowania trądziku ani wypadania włosów. W trakcie jego stosowania nie odnotowano zmian w parametrach morfotycznych ani w ciśnieniu krwi, co jest częste w przypadku SAA.

Środek ten nie wykazuje również szkodliwego wpływu na wątrobę. Dzięki swojej stabilności i biodostępności osiąga wysokie stężenie we krwi bez dodatku grupy 17-alfa czy też wcześniejszej metylacji. Oba te zabiegi wykorzystuje się w celu udostępnienia środków anaboliczno-androgennych do dystrybucji oralnej. Niestety, wymagają one znacznej aktywności enzymatycznej wątroby oraz trzustki, a przez to mogą prowadzić do ich stłuszczenia czy martwicy. Wiadomo, że LGD-4033 pozostaje obojętny wobec tych narządów, co ma odzwierciedlenie w wynikach badań – w trakcie kuracji poziomy aminotransferazy alaninowej (AlAT) i asparaginowej (AspAT) nie zmieniają się.

Podsumowując, LGD-4033 to preparat o działaniu zbliżonym do SAA, jednak wskazywany jako bezpieczniejsza alternatywna. Ma działanie anaboliczne wobec tkanki mięśniowej i pozwala na notowanie przyrostów siły w stosunkowo krótkim czasie. Szczególnymi beneficjentami tego środka mogą okazać się również osoby dotknięte uszkodzeniami tkanek kostno-stawowych.

Jakie dawki należy stosować?

W badaniach odnotowano korzystny wpływ LGD-4033 na organizm dorosłych mężczyzn już w dawkach nieprzekraczających 1mg. Niemniej jednak, aby widocznie poprawić ilość i jakość swojej muskulatury, bądź też wyraźnie zwiększyć zdolności wysiłkowe, zwykle stosuje się dawki 2mg wzwyż.

Jak często przyjmować?

W związku ze stosunkowo długim okresem półtrwania, środek z powodzeniem może być przyjmowany raz dziennie. Dla utrzymania stabilnego stężenia warto stosować preparat o stałych porach.

Czy w trakcie przyjmowania LGD-4033 należy stosować środki profilaktyczne?

LGD-4033, w porównaniu z doustnymi środkami anaboliczno-androgennymi, posiada bardzo ograniczone skutki uboczne. Może jednak zaburzać poziom frakcji cholesterolu o wysokiej gęstości (HDL) oraz trójglicerydów. Aby temu zapobiec należy stosować dietę o obniżonej zawartości tłuszczy nasyconych, za to bogatą w wysokiej jakości węglowodany o niskim ładunku glikemicznym. Warto również zwiększyć spożycie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponadto pomocne może okazać się włączenie do suplementacji GW-501516.

Z czym łączyć?

W trakcie redukcji sensownym uzupełnieniem LGD-4033 jest wspomniane GW-501516; dobrze sprawdzi się także Ostaryna, a z grupy SAA drostanalone i testosteron.

W trakcie budowania siły, mocy lub masy mięśniowej, środek warto połączyć z RAD-140, testosteronem czy też środkami z grupy nandrolonów.

Czy po cyklu na LGD muszę wykonać odblok?

Wysokie dawki LGD-4033 obniżają poziom testosteronu wolnego, jak również globuliny wiążącej hormony płciowe, dzięki czemu poziom aktywnego fizjologicznie, wolnego testosteronu nie ulega drastycznym zmianom. W badaniach dowiedziono, że po zaprzestaniu stosowania środka układ hormonalny mężczyzn samoistnie powraca do homeostazy. Warto jednak zaznaczyć, że we wspomnianych badaniach stosowano go tylko przez 21 dni. Odnotowano również tym silniejszą supresję wydzielania hormonów, im wyższe dawki stosowano.

W praktyce osoby stosujące do 20mg dziennie ograniczają PCT (Post-Cycle-Therapy) do przyjmowania środków z grupy SERM (Clomifen, Tamoksyfen). W przypadku niższych dawek często wystarczają wysokiej jakości boostery testosteronu.

Czy LGD-4033 jest legalne?

LGD-4033 znajduje się na liście substancji zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Oznacza to, że legalnie mogą go posiadać i stosować jedynie osoby nie będące zawodowymi sportowcami. Jeśli federacja/stowarzyszenie, do którego należy sportowiec, albo zawody w których bierze udział, są objęte kontrolą WADA, trzeba liczyć się z tym, że środek ten zostanie potraktowany jako doping.

Jak długo LGD-4033 pozostaje wykrywalne w organizmie?

Środek ten posiada stosunkowo krótki okres półtrwania, szacowany na między 24 a 36h, jednakże jego metabolity pozostają w organizmie znacznie dłużej. Czas ten zależy m.in. od wysokości dawki oraz czasu trwania cyklu. Z całą pewnością należy liczyć się z wykrywalnością środka sięgającą 2 miesięcy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30255601
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4111291/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2602589/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24189892

Select your currency
EUREuro